Połączenie spółek Lindorff i Intrum Justitia

W listopadzie 2016 r. spółki Lindorff i Intrum Justitia ogłosiły zamiar połączenia się. To dobra wiadomość dla klientów obu firm, ponieważ będą mogli korzystać z jeszcze szerszej gamy usług i większych zasobów wiedzy specjalistycznej.
LIndorff headquarters reception
Połączona spółka będzie dysponować zespołem liczącym ponad 8000 ekspertów, a zatem stanie się niekwestionowanym liderem branży zarządzania wierzytelnościami w Europie.

Powody
Potrzeba połączenia wynika z istnienia dwóch głównych problemów.

Po pierwsze: dzięki technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji świat dynamicznie zmienia się na naszych oczach. Te zmiany dotyczą wszystkich aspektów naszego życia: tego, w jaki sposób jemy, śpimy, robimy zakupy i pracujemy — a także tego, jak korzystamy z pieniędzy. Jako specjaliści w dziedzinie zarządzania wierzytelnościami musimy być na bieżąco z tymi zmianami, aby oferować naszym klientom najkorzystniejsze dla nich rozwiązania.

Po drugie: rośnie zapotrzebowanie na usługi zarządzania wierzytelnościami świadczonymi przez prawdziwie europejską firmę. Obecnie coraz więcej, także małych firm obejmuje zakresem działalności całą Unię Europejską. Potrzebna jest zatem firma, która dysponuje zespołem, doświadczeniem i wiedzą umożliwiającymi jednoczesne działanie na wielu rynkach i oferowanie innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do różnych walut i systemów bankowych.

Oba te problemy mają jedną cechę wspólną: są zbyt rozległe i złożone, aby mogła sobie z nimi poradzić tylko jedna spółka. Z tego powodu doskonałym rozwiązaniem jest połączenie sił dwóch czołowych europejskich spółek z branży.

Terminy  
Plan połączenia spółek ogłoszono 14 listopada 2016 r., a w grudniu tego samego roku został on zatwierdzony przez akcjonariuszy spółki Intrum Justitia. Przed rozpoczęciem działalności pod wspólnym szyldem pozostaje jednak wiele spraw do uregulowania.

Po pierwsze propozycja połączenia musi zostać oceniona i zatwierdzona przez organy UE ds. ochrony konkurencji. Następnym niezbędnym etapem będzie połączenie oraz dostosowanie systemów i procedur w celu zapewnienia naszym klientom oczekiwanej przez nich najwyższej jakości usług.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, rozpoczniemy działalność jako jedna spółka w 3. kwartale 2017 r. Do tego czasu będziemy działać tak jak do tej pory, w ramach dwóch odrębnych spółek.

Korzyści dla klientów
To, co zyskasz na naszym połączeniu jako klient, można podsumować jednym słowem: więcej.

Połączona spółka będzie dysponować zespołem liczącym ponad 8000 ekspertów, a zatem stanie się niekwestionowanym liderem branży zarządzania wierzytelnościami w Europie. Jako klient możesz więc spodziewać się bardziej innowacyjnych i zintegrowanych produktów i usług, większych możliwości w zakresie doradztwa oraz większego, europejskiego zasięgu działania. Krótko mówiąc: otrzymasz do dyspozycji znacznie więcej zasobów. Więcej usług, więcej wiedzy i więcej możliwości pomagania klientom w spłacaniu należności. Więcej.

To, co zyskasz na naszym połączeniu jako klient, można podsumować jednym słowem: więcej.

To, co zyskasz na naszym połączeniu jako klient, można podsumować jednym słowem: więcej.